رد شدن و رفتن به محتوای اصلی

آن مرد بعد از هشت سال بالاخره رفت!

روز بیست و دوم خرداد هزار و سیصد و هشتاد هشت ، بر روی تعرفه رای گیری ریاست جمهوری با یک روان نویس سبزیشمی نوشتم "مهدی کروبی"، اما رای من خوانده نشد، در حوزه ای که من رای دادم ، نوشته شد:" مهدی کروبی و مقابل نامش یک خط فاصله !"

برای بار دومی بود که رای داده بودم ,به نام " مهدی کروبی" و این بار به وضوح رای من را نخوانده بودند ! رای دوستان را هم نخوانده بودند! در حوزه سراسر سبز و سفید ما، اکثریت آراء به نام سیاه اوی آمد که امروز رفت !!

 باور نمی کردم ! دوستانم هم باور نمی کردند ! همه گیج و منگ بودیم !آن روزها خیلی داد زدم و پرسیدم : "رای من کجاست ؟" جوابی نشنیدم، رای من را گم کرده بودند ! شاید هم رای من را دزدیده بودند تا بدهند دست یکی دیگه. رای من و بقیه را دادن به یکی که امروز رفت و دیگر رئیس دولت کشور عزیزمان ایران نیست . آری رای ما را دزدان سر گردنه به سرقت بردند.

رای ما را دزدیدن  تا نماینده آنها بشود رئیس دولت دهم ، تا او بیاید و  بقیه جنگل ها را نابود کند و باقی تالاب را خشک کند، تا خاک ایران را بفروشد . نسل بسیاری از حیوانات را به نابودی بکشید و بعد حیوانات خارجی وارد کند . نفت را بفروشد و بعد اسباب بازی پلاستیکی با رنگ های ضد محیط زیستی وارد بکند. بجای پول نفت و گاز که سرمایه و منابع فسیلی کشور هستند، تصمیم بگیرد در سوریه کار عمرانی بکند ! یا در ونزویلا با سنگ های ایران زمین ساختمان سازی کند چون مردمش خانه ندارند! دلش برای سوختن جنگل های امریکا می سوخت و در کشور باغهای صد  ساله را نابود می کرد و درختان جنگل هایش را دزدان می بریدند. دلش برای مردم گینه بیسائو می سوخت و مردم در خوزستان آب خوردن نداشته و ندارند .

 اوی که امروز رفت که امیدوارم هرگز برنگردد،  رای ما را دزد تا رئیس دولت دهم باز سالی چند بار به نیویورک سفر کند و در مجموع چهار سال گذشته ، یک سال در سفر باشد .

 امروز او رفت پشت سرش چه گذاشت؟ یک ایران که سرسبزی دل هایش را دزدید و به یغما برد. ایرانی را که کودکان کارش را چند برابر کرد، ایرانی که بیمارانش از نداشتن دارو می میرند،  ایرانی که امروز نسل جوانش به زبانی صحبت می کنند که جز توهین و بی ادبی نیست چرا که زبان لمپنی را او رواج داد. آری ، باور کنیم که رئیس دولت دهم امروز رفت بعد از هشت سال رفت . دست از سر کشور ما امیدواریم بردارد و گوشه نشین شود . 

آری اوی رفت، که زیر نفشه ای نشست که برروی آن نام جعلی خلیج ع ر ب ی را نوشته بودند . کسی که هر روز یک دروغ گفت ولی دماغش مانند پینو کیو بلند نشد! یکی که معنای گرسنگی را به خانه های ایرانیان آورد ولی همان های که نان نداشتند فقط خوشحال بودند که ماهی چندرغاز می گیریند و روز شماری می کردند تا این یارانه به حسابشان آید. در دروان او دروغگوی ، بی اعتمادی و بدبینی به نهایت خود رسید و اوی رفت که کمر ایران را زیر بار بدهی خم کرد !

باورکردنی نبود این رفتن ، هزاران سال طول کشید این زمان . رئیس دولت نهم  و دهمی که تاریخ اسمش را فراموش نمی کند اما به بدی از او یاد خواهد کرد چرا که او کسی بود که همه ما را "خش و خاشاک" نامید و هر چه لیاقت وجود خودش بود نثار ما کرد. او که آفریننده کهریزک بود و سینه سهراب ها و محسن ها و نداها را شکافت تا بگوید من قوی هستم  تا رئیس دولت دهم شود و بتواند هر سال  با هیت های چند صد نفره اش به امریکا سفر کند و در صحن سازمان ملل مدعی حضور هاله نور بر دور خودش شود!


او که کشور را ببین نزدیکانش تفسیم کرد تا حاکم مطلق شود . یادمان نرفته است که چگونه طبیعت ایران را به نابودی کشید و دریاچه ارومیه را با طرح احمقانه جاده میانی اش و سد های بی اساسش به نابودی کشید و بعد آمد گفت قبلن اینجا یک سوراخ بوده باران آمده پرش کرده است . آلودگی هوای تهران را باعث شد که روزان صد ها نفر در اثر آن جان خود را تا امروز از دست داده اند  فقط بخاطر بنزین مسمومی که تولید می شد . کسی که با زبان بی ادبی صحبت می کرد  و با وجود تذکراتی که به او داده می شد. 

آری ؛ او رفت . آری ؛ آن مرد رفت و ما امیدواریم که او برای همیشه برود . مردی که رای من را به یک تغییر دزدید . مردی که رای من به حصر برد . رای که رئیس مجلس ایران را در خانه کرد و فکر کرد او را خفه می کند . اما او مهدی فرزند احمد خفه نشد و ما هم خفه نشدیم. حتی زمانی که با نور پردازی آبی رنگ بر روی پرچم خواست سبز را به فراموشی بسپارد فکر نمی کرد که فریاد بلند شود ولی باز هم ادامه داد ! آری او رفت باور کنیم که رفت !؟؟ 

در بیست ودوم خرداد ماه یک هزار و سیصد و هشتاد و هشت ؛به مهدی  فرزند احمد رای داده بودم . چون می دانستم که چه برسر محیط زیست ایران آمده است . دلم شور می زد که نسل های آینده ایران چیزی از ایران نبینند و برای نسل آینده مجبور شویم تعریف کنیم اینجا یک کوه بود اسمش دماوند بود و آنجا دریاچه ای بود اسمش ارومیه . یک رودی بود اسمش زاینده بود . راستی یک میدانی بود اسمش نقش جهان بود . توی صفحه های اینترنتی عکسی از آنها پیدا کنیم .

 این واهمه بود و ترسی بود بزرگتر برای نسلی که در ایران قرار است زندگی کنند . کودکانی که دست فروشی می کنند تا سیر شوند . پدر و مادری که اینقدر فکر و خیال دارد که اجاره را بده یا مواظب باشد فرزندش معتاد نشود دیگر فکری ندارد که آیا درس می خواند یا خیرآری آن مرد رفت . آن مرد امیدواریم برای همیشه رفته باشد . او با همه دوستانش رفته باشد. او که دوستش نداشتیم و نداریم و نخواهیم داشت ، بالاخره رفت .

 او که هشت سال هر چه کردیم مانند یک بچه پرو ایستاد و نرفت، کسی که با "بگم بگم" هایش همه را به سخره گرفته بود .

آری می دانی آقای رئیس دولت نهم و دهم بگذار امروز ما به تو بگویم " بگیم بگیم " مجبوری گوش کنی بخواهی و نخواهی : برو و برنگرد که  تو دیکتاتور را نمی خواهیم دیگر ببنیم.

 می خواهی باز هم بگویم: "بگیم بگیم " مجبوری بشنوی بخواهی و نخواهی : آن مرد بعد از هشت سال بالاخره رفت!نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

گوشه تیره این تخته نوشت: در دل کوچک من درد زیاد است ولی یاد خدا هست.

...


امشب غم دیروز و پریروز و فلان سال و فلان حال و فلان مال و که بر باد فنا رفت نخور بخدا حسرت دیروز عذاب است ........ دیوانه و عاقل همه گی جامه بپوشید  و در شادی این کودک آن پیر زمین گیر و فلان بسته به زنجیرو زن و مرد بکوشید ...... امشب غم دیروز و پریروز و فلان سال و فلان حال و فلان مال و
برقصید و بخندید

و من امروز صد بار این آهنگ را گوش کردم . روی ابن دیوار می نویسم که در دل من هزار درد است اما خدای من هست . نمی دانم چرا امروز  اما  بخندید و بخوانید و بپوشید و بنوشید و برقصید  که  زندگی ادامه دارد .  آمار

با تاخیر به دلیل مشق و درس، چند کلمه در مورد انتخابات اخیر در آلمان

اینجانبدراین هفته ایکهگذشته حرف نزدم و مشغول مشق و درس بودم راست و حسینی اش زا بخواین بدونین، نمی‌‌خواستم هم حرفبزنم، مامان خانمی من امروز کلی‌ این بلاگ من را به باد اعتراض گرفتن و طبقمعمول به حمایت از بابا بلند شدن و که من را یک جوجه نویسنده هستم و دارم تمرین می کنمو با نوشتنایناحساسات گم شدم را دارم خودم را با نوشتن پیدا می کنم و مشغول پیدا کردن راه و رمز نوشتن هستم .من هم طبق معمول بچه حرف گوش کن ، گفتم به روی چشم وبا درادن نودونه درصد حق مسلم به مامان و یک درصد به خودم گفتم سعی‌ می کنم از اینبه بعد زیاد ننویسم چون ممکن این مطالب من گش برود و در سخنرانی‌‌های مهم در سطح شورای امنیتاز مطلب من پش بروند، حالا حق کپی فدای سر همه، گوشه آن‌ بندگان خدا رابگو که حرف های بند تنبانی من را بایدگوش کتتد ولی بعد از اون شاید دکتر های گوش و حلق و بینی به دلیل بیمار زیاد رد سطح دنیا حامی من بشوند و من را بدازن ریسس سازمان بهداشت جهانی و بعد من می دونم چطوری بر روی زخم این محیط ریست مرهم بگذارمولی خوب بگم که برای مامان خانومی عزیز اول یکسخنرانی ناب در باب مرد سالاری بابا مهربونم کردمکه مامان را شس…

بنمای رخ که باغ و گلستانم آرزوست

در بروکسل و پاریس و مادرید و نیویورک و ... کسانی با کلامی که به زبان عربی بود٫ دست به حمله به زنان و مردان و کودکان بیگناهی زدند. راستی نتیجه این حمله های انتحاری چیست؟ برای من ترس است . برای بسیاری از کسانی که می شناسم تنفر از یکی از ادیان الهی . ای وای که دوستان و همکاران از یک فرهنگی که من در میانش زندگی می کنم به آن خو گرفته ام و خود را بخشی از این جامعه می دانم بارها به زبان می آورند که « اسلام دین وحشیانه ای است و بی رحم ».
دوستانی نگفتی؟ چرا پرچم ترکیه را بالا نبردی؟
اما مشکل داخلی یک کشور و بمباران اوردغان و تلافی کردها با اینکه مردمی که به سفر می روند یا به روستوران می روند یا در راه رفتن به محل کار هستند یا در کنسرت نشسته اند و کشته می شوند٫ خیلی فرق می کند .
پس باید زمانی که اردغان خانه کردها را بمباران می کند باید نوشت کردها ترکیه . یا باید به فکر مردمی بود که بی گناه توسط مخالفان اسد کشته می شوند . راستی کسانی که حتی اصول این دینی را که بخاطرش کشته شده اند را نمی دانند . را می توان با یک جنگ داخلی مقایسه کرد؟ علت جنگ داخلی و همه این رعب و وحشت جهانی چیست …