رد شدن و رفتن به محتوای اصلی

این روزهای من

این روزها زیاد این طرفها پیدام نمیشود . نمی دونم چرا؟ بگذار همش را بی اندازیم گردن این فیس بوک با اینهمه بوق بوقش
نه بابا تقصیر اون بدبخت هم نیست . من خودم خیلی گرفتارم و کار دارم . نوشتن روی کاغذ معنای دیگه دارد شاید 
اما فکر کردم یک کمی باز اینطرف ها پیدام بشود تا یکی دو کلامی حرفی زده باشم . اساسن اینقدر اوضاع محیط زیست ایران خراب است که دیگه جای برای حرف زدن نمی ماند . 
حرف های که باید زد . اما همه توی گلو حبسش می کنیم . سکوت وباز هم سکوت 
بزار باز شروع کنیم . شاید یک خط هم شده باشد ولی یک شروع برای یک حرکت دیگه برای یک روز دیگه و برای یک حرف تازه با مسئولین محیط زیستی کشور و شاید مسئول ترین مسئولین خود مردم . آره تک تک شما که شاید نود درصد از همه مشکلات محیط زیستی زیر سرخودتون هستش. من هم یکی از خود شما . از خودم شروع کنم .
چقدر زباله را تفکیک می کنم ؟
چقدر از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنم؟
چقدر در هنگام خرید فکر می کنم این چیزی که میخرم ، در نزدیکی خانه من و در شهر من تولید شده است تا میزان دی اکسید کربن وارد شده به هوا بخاطر یک دونه سیبی که می خرم کنترل شده باشد؟
اصلن برای خرید یک کیلو سیب نصف شهر را می روم ؟ یا نه از همین بغل می خرم ؟
راستی چقدر از این سوالها هر روز از خودم می کنم؟
پس فردا مهمون داریم . باید برای مهمون ها شام درست کنم . یک لیست از کارهای که باید بکنم و خریدها نوشته ام . ببینم با این یک دونه چقدر محیط زیست را می توانم آلوده نکنم.
- نظافت خانه 
- خرید محصولات ایرانی
- خرید محصولات آلمانی
نظافت خانه که رفتیم تو کار سرکه و این حرفها و همش مواد ارگانیک استفاده میشود. سعی می کنیم جارو برقی استفاده نکینم 
خرید محصولات آلمانی که میوه است و نوشیدنی که همین بغل گوشمون تولید میشه .
اما
اما ای وای از این دل ما که از غذایی ایرانی ..... 

دیگه برم ببینم با اون میشه چیکار کرد .

نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

گوشه تیره این تخته نوشت: در دل کوچک من درد زیاد است ولی یاد خدا هست.

...


امشب غم دیروز و پریروز و فلان سال و فلان حال و فلان مال و که بر باد فنا رفت نخور بخدا حسرت دیروز عذاب است ........ دیوانه و عاقل همه گی جامه بپوشید  و در شادی این کودک آن پیر زمین گیر و فلان بسته به زنجیرو زن و مرد بکوشید ...... امشب غم دیروز و پریروز و فلان سال و فلان حال و فلان مال و
برقصید و بخندید

و من امروز صد بار این آهنگ را گوش کردم . روی ابن دیوار می نویسم که در دل من هزار درد است اما خدای من هست . نمی دانم چرا امروز  اما  بخندید و بخوانید و بپوشید و بنوشید و برقصید  که  زندگی ادامه دارد .  آمار

با تاخیر به دلیل مشق و درس، چند کلمه در مورد انتخابات اخیر در آلمان

اینجانبدراین هفته ایکهگذشته حرف نزدم و مشغول مشق و درس بودم راست و حسینی اش زا بخواین بدونین، نمی‌‌خواستم هم حرفبزنم، مامان خانمی من امروز کلی‌ این بلاگ من را به باد اعتراض گرفتن و طبقمعمول به حمایت از بابا بلند شدن و که من را یک جوجه نویسنده هستم و دارم تمرین می کنمو با نوشتنایناحساسات گم شدم را دارم خودم را با نوشتن پیدا می کنم و مشغول پیدا کردن راه و رمز نوشتن هستم .من هم طبق معمول بچه حرف گوش کن ، گفتم به روی چشم وبا درادن نودونه درصد حق مسلم به مامان و یک درصد به خودم گفتم سعی‌ می کنم از اینبه بعد زیاد ننویسم چون ممکن این مطالب من گش برود و در سخنرانی‌‌های مهم در سطح شورای امنیتاز مطلب من پش بروند، حالا حق کپی فدای سر همه، گوشه آن‌ بندگان خدا رابگو که حرف های بند تنبانی من را بایدگوش کتتد ولی بعد از اون شاید دکتر های گوش و حلق و بینی به دلیل بیمار زیاد رد سطح دنیا حامی من بشوند و من را بدازن ریسس سازمان بهداشت جهانی و بعد من می دونم چطوری بر روی زخم این محیط ریست مرهم بگذارمولی خوب بگم که برای مامان خانومی عزیز اول یکسخنرانی ناب در باب مرد سالاری بابا مهربونم کردمکه مامان را شس…

بنمای رخ که باغ و گلستانم آرزوست

در بروکسل و پاریس و مادرید و نیویورک و ... کسانی با کلامی که به زبان عربی بود٫ دست به حمله به زنان و مردان و کودکان بیگناهی زدند. راستی نتیجه این حمله های انتحاری چیست؟ برای من ترس است . برای بسیاری از کسانی که می شناسم تنفر از یکی از ادیان الهی . ای وای که دوستان و همکاران از یک فرهنگی که من در میانش زندگی می کنم به آن خو گرفته ام و خود را بخشی از این جامعه می دانم بارها به زبان می آورند که « اسلام دین وحشیانه ای است و بی رحم ».
دوستانی نگفتی؟ چرا پرچم ترکیه را بالا نبردی؟
اما مشکل داخلی یک کشور و بمباران اوردغان و تلافی کردها با اینکه مردمی که به سفر می روند یا به روستوران می روند یا در راه رفتن به محل کار هستند یا در کنسرت نشسته اند و کشته می شوند٫ خیلی فرق می کند .
پس باید زمانی که اردغان خانه کردها را بمباران می کند باید نوشت کردها ترکیه . یا باید به فکر مردمی بود که بی گناه توسط مخالفان اسد کشته می شوند . راستی کسانی که حتی اصول این دینی را که بخاطرش کشته شده اند را نمی دانند . را می توان با یک جنگ داخلی مقایسه کرد؟ علت جنگ داخلی و همه این رعب و وحشت جهانی چیست …